نکات مهم و اقدامات اولیه در سایت سیدا

نکته 1: کد کاربری کد ملی و رمز کد پرسنلی مدیر می باشد، در صورت فراموشی رمز مدیر با فناوری اطلاعات تماس بگیرید.( فعلا سامانه برای پرسنل رسمی فعال شده است)

نکته2: با توجه به اجرای این سامانه در 3 مقطع و تعداد زیاد مدارس، منطقه قادر به پاسخگویی تلفنی نمی باشد، لذا در صورت وجود هر گونه سوال یا مشکل از طریق کارتابل یا گروه های مدیران اقدام به طرح سوال گردد. ( با توجه به اینکه کارشناسی فن آوری پشتیبان فنی سامانه می باشد اشکالات فنی سامانه به کارتابل فناوری اطلاعات ارسال گردد.)

نکته3: اگر دبیر در چند مدرسه تدریس دارد، کد کاربر برای دبیر در مدرسه موظف تعریف گردد.

نکته4: ورود نمرات فقط توسط دبیر صورت پذیرد.

نکته5: با توجه به کشوری بودن سامانه در ساعات غیر اداری سرعت سامانه بهتر می باشد، ضمنا بعد از ثبت نمرات با توجه به ميزان ترافيک سامانه نمرات بلافاصله قابل رويت نمي باشند و به دليل قرار گرفتن در صف ثبت آنها در سامانه، مدتي زمان خواهد برد.

 

در اولین ورود کاربر با پست مدیر یا معاون اجرایی (دفتردار) به سامانه سیدا فعالیت های زیر باید انجام گیرد.

بررسی اجمالی اطلاعات موجود مدرسه و اطمینان از آمار و اطلاعات دانش آموزان:

1- تعداد دانش آموزان و مشخصات فردی: برای این منظور در بخش عملیات اولیه روی گزینه سازماندهی و ثبت نام کلیک کرده و گزینه مشخصات فردی و پرونده تحصیلی دانش آموزان را انتخاب نمایيد. لیست کل دانش آموزان این دوره نمایش داده می شود که در پایین صفحه سمت چپ تعداد کل، نمایش داده شده است؛ تعداد کل باید با تعداد دانش آموزان مدرسه برابر باشد. با ورود به اطلاعات هر کس مي توان مشخصات را مشاهده نمود.

2- تعداد معلمان رسمی مدرسه و معرفی آنها به سیستم: ابتدا در بخش مدیریت کاربران – انتصاب و دسترسی- گزینه لیست پرسنل مدرسه در دوره جاری را کلیک کرده و معلمینی که برای این مدرسه در سیستم معرفی شده را بررسی نمایید، تعداد کل در پایین صفحه سمت چپ مشخص می باشد. در صورتی که پرسنلی رسمی از قلم افتاده با استفاده از گزینه ایجاد بالای صفحه معلم مورد نظر و پست آن را تعریف نماييد.

3- در صورتی که مدرسه داری پرسنل غير رسمی باشد یا کسی که مشخصات پرسنلي آن در سیستم وجود ندارد مشخصات فوق را ابتدا در مشخصات پرسنل غیر رسمی مدرسه ایجاد کرده و سپس در پرسنل مدرسه در دوره جاری پست آن را در مدرسه مشخص نمایيد.

4- بررسی دروس دانش آموزان ثبت نامی دوره جاری: برای این منظور در بخش عملیات اولیه- سازماندهی و ثبت نام روی گزینه نمایش ثبت نام و دروس دانش آموزان کلیک کرده و کلیه دانش آموزان ثبت نامی نمایش داده می شوند. در انتهای ردیف نمایش هر دانش آموز با کلیک روی کلید دروس تمامی دروس هر دانش آموز نمایش داده می شود. در صورتیکه درسی در اطلاعات دانش آموز نباشد باید در ادامه در بخش عملیات ضمن سال و انتخاب واحد (درس) به دروس دانش آموز اضافه شود.

5- اطمینان از تخصیص معلم به درس گروه ها: برای این منظور در بخش عملیات ضمن سال گزینه انتخاب واحد (درس) بخش تخصیص معلم به درس گروه وارد شده در بالای صفحه پس از انتخاب پایه و کلاس دروس و معلم آنها نمایش داده می شود اگر معلمین به درس ها اختصاص داده شده بود و اطلاعات آنها کامل به این سیستم منتقل شده بود که نیاز به کاری نیست؛ در غیر اینصورت در انتهای سمت چپ هر درس کلید ویرایش را زده و از میان معلمین آموزشگاه معلم درس گروه مورد نظر را انتخاب نمایید

6- در پایان مدیر آموزشگاه باید در بخش مدیریت کاربران گزینه انتصاب و دسترسی و قسمت لیست پرسنل مدرسه در دوره جاری – گزینه ایجاد ، برای تمامی معلمین آموزشگاه به سادگی کاربر تعریف نماید تا هر معلم با کاربری خود که در ابتدا کد ملی و کد پرسنلی می باشد وارد سیستم شود.

توجه نمایید در کلیه بخش های سیستم در صورتیکه سایز اسکرین شما متناسب نیست یا کوچک می باشد و گوشه های صفحات مشخص نیست می توان با گرفتن کلید ctrl و همزمان اسکرول موس سایز صفحه را عوض نمود. همچنین در اکثر صفحات اصلی مثل مشخصات دانش آموزان و دبیران و غیره برای جستجو و فیلتر مثلا کد ملی یا نام یا کد پرسنلی بالای هر ستون کلیک کرده و با وارد کردن کلمه مورد جستجو و زدن فیلتر اطلاعات موجود نمایش داده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *