آغاز به کار سیستم یکپارچه دانش آموزی ( سیدا)

اطلاعیه آغاز فعالیت سامانه یکپارچه دانش آموزی « سیدا »
سامانه یکپارچه دانش آموزی با عنوان « سیدا » راه اندازی و فعالیت این سامانه آغاز شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کرمان، در اطلاعیه ای که توسط ادارات فناوری اطلاعات و سنجش و پایش کیفیت آموزشی اداره کل آموزش و پرورشاستان صادره شده، آمده است : در راستای یکپارچه سازی سامانه های دانش آموزی در آموزش و پرورش، سامانه تحت وب یکپارچه دانش آموزی  بنام « سیدا » به نشانی sida.medu.ir راه اندازی شده است .

هدف از راه اندازی این سامانه، تجمیع و یکپارچه سازی همه سامانه های موجود دانش آموزی از قبیل سناد، دانا، فاینال، امین و … برای همه دوره های تحصیلی خواهد بود که فاز اول آن،  ثبت نمرات نوبت دی ماه دانش آموزان تمامی دوره های تحصیلی در این سامانه انجام می پذیرد، لذا  مدارس از ثبت نمره در سامانه سناد و سیستم های تحت ویندوز دانا خودداری کنند .

لازم به ذکر است در این همین راستا اقدامات ذیل انجام شده است :

تعریف کاربری جهت  دسترسی به سامانه برای کارشناسان فناوری اطلاعات و همچنین سنجش مناطق انجام شده است .

تعریف کاربری  جهت دسترسی مدیران مدارس از طریق کارشناسی فناوری مناطق انجام و به صورت محرمانه در اختیار مدیران مدارس قرار می گیرد .

مدیران مدارس بلافاصله پس از دریافت کاربری و رمز وارد سامانه شده و ضمن تغییر رمز مربوطه، کاربری نقش معاون اجرایی را ایجاد نمایند.

نمرات این نوبت صرفاً توسط مدیر و معاون اجرایی در سامانه درج  شود  و از واگذاری درج نمرات توسط معلمان تا اطلاع ثانوی  خودداری شود .

اشکالات و نواقص احتمالی سامانه (غیرقابل حل در منطقه) توسط کارشناسی سنجش از مدارس اخذ و به اداره سنجش استان منعکس شود .

هماهنگی و همکاری کارشناسان فناوری و سنجش منطقه در پیشبرد فرآیند کار و پاسخگویی مناسب به مدارس تابعه امری ضروری است .

فایل راهنمای سامانه در اختیار مدیران مدارس قرار گیرد و بر مطالعه دقیق آن تأکید می گردد.

مناطق و مدارس تابعه صرفاً اطلاعیه های استان کرمان را در فرآیند اجرایی سامانه مد نظر قرار دهند و از درج اطلاعیه ها و مطالب سایر استان ها در گروه های منطقه ای خود جداً خودداری نمایند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *