رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان خبر داد: تعویق برگزاری آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان با دستور ستاد ملی کرونا /تاخیر حداقل دو هقته ای آزمون/ لغو المپیادهای جهانی فیزیک و جغرافیا

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان خبر داد:
تعویق برگزاری آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان با دستور ستاد ملی کرونا /تاخیر حداقل دو هقته ای آزمون/ لغو المپیادهای جهانی فیزیک و جغرافیا
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان، از به تعویق افتادن آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان  خبر داد و افزود: هرچند آماده برگزاری آزمون در دوهفته دیگر هستیم اما بازهم تابع مصوبات ستادملی مبارزه با کرونا خواهیم بود.

 به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز فاطمه مهاجرانی  در گفتگوی با خبرنگار این مرکز، از لغو آزمون روز جمعه 27 تیر خبر داد و اظهار کرد:  با دستور ستاد ملی مدیریت کرونا آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان را با تاخیری حداقل دو هفته‌ای برگزار خواهیم کرد البته در آن زمان هم تابع مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا خواهیم بود.

وی افزود: قرار بود این آزمون روز جمعه ۲۷تیرماه در ساعت ۹صبح برای ورودی پایه هفتم و در ساعت ۱۴برای پایه دهم برگزار ‌شود.

رئیس مرکز استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان در خصوص زمان جدید برگزاری  آزمون، اظهار کرد: بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب و تاکید رئیس جمهور محترم،  در شرایط کنونی همه ما ملزم به تبعیت از  دستورالعمل های ستاد ملی کرونا هستیم، لذا  علیرغم فراهم کردن همه مقدمات برگزاری آزمون در روز جمعه، براساس دستور ستاد ملی کرونا، این آزمون را با تاخیری حداقل دو هفته‌ای برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: امسال در آزمون ورودی استعدادهای درخشان ۳۳۵هزار نفر شرکت کرده‌اند که از این تعداد ۱۱۷هزار و ۵۷۵نفر تکمیل ظرفیت پایه دهم و مابقی برای ورود به پایه هفتم در آزمون  شرکت خواهند کرد.

مهاجرانی در خصوص آن دسته از داوطلبانی که کارت ورود به جلسه آزمون خود را دریافت کرده‌اند، گفت: تاکنون از330 هزار داوطلب حدود60 درصد یعنی معادل210 هزار نفر کارت ورود به جلسه امتحان خود را دریافت کرده اند.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان گفت: آنچه ستاد ملی مدیریت کرونا می‌گوید صرفا برای حفظ سلامتی مردم و کم شدن بار کاری کادر درمان است از این رو آزمون ما نیز با دو هفتهبه تاخیر برگزار خواهد شد البتهبرگزاری بعد از دوهفته نیز نیازمند مجوز ستاد ملی مدیریت کروناست.

وی افزود: در شرایط غیر عادی است که باید به صورت ویژه و فوق‌العاده کار کنیم و اکنون نیز شرایط کشور ویژه است.باید تا جایی که ممکن است کارها را موازی پیش ببریم تا بتوانیم زمان بخریم،‌  بنابراین همه تلاش ما و همکاران ما این است که یک آزمون با سلامت کامل و حداقل نارضایتی برگزار کنیم.

المپیادهای جهانی فیزیک جغرافیا  لغو شد

مهاجرانی در خصوص برگزاری المپیادهای علمی گفت: اغلب المپیادهای جهانی به صورت مجازی برگزار می‌شود البته به دلیل شیوع کرونا،  المپیادهای علمی فیزیک و جغرافیا به صورت کامل از سوی کشورهای میزبان لغو شده است وی ادامه داد: آزمون‌های شیمی، کامپیوتر، ریاضی و زیست شناسی به صورت مجازی برگزار می‌شود اما بخش عملی المپیادها حذف می‌شود.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان اظهار کرد: در خصوص المپیاد نجوم همچنان  منتظر اعلام نظر کمیته جهانی هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *